החזרי מס

במהלך עבודתכם, לא פעם אתם נאלצים לרכוש מוצרים או לבצע עסקאות אשר גורמות לכם להוצאות גדולות. אך בכל זאת יתכן ותוכלו לקבל חלק מן הכסף שלכם בחזרה בסוף שנת המס.
איך זה קורה? רואה חשבון מקצועי ויסודי, ידאג שתקבלו החזרים ממס הכנסה, על הוצאות אשר שקשורות לעבודה או לעסק, במילים אחרות, הוצאות מוכרות במס.

מה הם אותם החזרי מס? בכל הוצאה שלכם, הינכם משלמים סכום כסף למס הכנסה, אך למעשה מאחר ומדובר בהוצאות שקשורות לעבודתכם, הרי שאלו הוצאות מוכרות לפי חוקי המס, ומכאן שהינכם זכאים לפטור מהם. רואה חשבון אמון על ידיעת חוקי המס לפרטיהם, ומכיר את האופן בו עובדת המערכת, בנוסף הוא אמון על ניהול התיקים שלכם ברשויות המס. כך בכל סוף שנת מס, בדצמבר, הוא בוחן את ההוצאות שלכם, מגלה היכן מגיע לכם החזרי מס, ודואג שכל הוצאותיכם יהיו רשומות בתיקי מס הכנסה, על מנת שידעו ששילמתם עליהם, ועל מנת שידעו על מה עליהם לתת לכם החזרי מס. לכן חשוב לשמור על הקבלות השונות, משרד הרואה חשבון ידאג כבר להגיש אותן בזמן למס הכנסה.

באלו מקרים מגיע לכם החזרי מס? ראשית בהוצאות מוכרות לפי החוק לגבי העסק או העבודה שלכם, שנית לפי מצב משפחתי, בריאותי, ומצב אישי. ובנוסף מגיע לכם לפי תשלומים לקופת גמל או קרנות השתלמות. מטרת החזרי מס הם לעזור לכם מבחינה כלכלית, שתוכלו לפתח את העסק ולקדם אותו, דבר שמהווה אינטרס כלכלי וחברתי של המדינה.

רביב לביא, משרד רואה חשבון מוסמך, יכין עבורכם תכנון מס ברור בכל תחילת שנה, על פי החוקים המתאימים לעסק, כך תוכלו כל שנה לחסוך בהוצאות למס הכנסה, הדבר יעשה על פי התכנון הכלכלי של העסק, המאזנים ואופן ההשקעה הצפוי לשנה הבאה. הדבר יעשה בתיאום עמכם, ותוך העמדת האנשים הטובים ביותר במשרד רואה החשבון, זאת גם למקרה שיהיה צורך בפתרון בעיות ובירור מחלוקות מול מס הכנסה.

החזרים אחר שמשרד רואה חשבון יפעל שתקבלו, הם החזרי מע"מ. החזרים אלו, הינם החזרים שאתם רשאים לבקש על הוצאות בחו"ל. מדובר בהחזרים על הוצאות ועסקאות שמתקיימות על ידכם בחו"ל (בתנאי שאינכם חיים שם), על פעולות שכיחות שנדרשות בקיום עסקים משותפים.
מדובר בהוצאות כגון, בתי מלון, נסיעות פנים ארציות, מזון, שיווק, השתתפות באירועים שונים,
שירותיים מקצועיים, השכרת ציוד, תקשורת ושכירת קבלני משנה. על כל תשלום עבור שירות שכזה, אתם משלמים מע"מ (אשר משתנה לפי מדינה ומדינה), ולכם שבעלי עסקים זרים, יש זרות לבקש החזרי מע"מ מן המדינה בה ביצעתם הוצאות אלו.

חשוב לציין שלא בכל מדינה, ניתן לבקש החזרי מע"מ, החזרים אלו מוחזרים רק במדינות האיחוד האירופי, קנדה ומספר מדינות במזרח הרחוק, בכל מדינה כפי שציינתי אחוז המע"מ, הוא שונה, אך אין הדבר חשוב לכם. שכן במשרד רואה חשבון שלכם, ידעו כמה מע"מ שילמתם, כמה החזר אתם יכולים לקבל, ובאילו מדינות נהוג לקבל החזר מלא ובכמה נהוג לקבל החזר חלקי.
על מנת להגיש בקשה לקבל החזרי מע"מ, הרי שמשרד רואי החשבון צריך להיות בעל קשרים בחו"ל, להכיר את חוקי המע"מ של המדינות השונות, לדעת כיצד מתבצעת בקשת ההחזרה, ולדעת להנחות אתכם בתהליך. חלקכם בתהליך הינו פשוט, כל מה שעליכם לעשות זה, להגיש את הקבלות על ההוצאות, לחתום על מסמכים שונים, ולעקוב אחר הבקשות. את כל התהליך ינהל עבורכם משרד רואי החשבון שלכם.

תפריט נגישות

Call Now Button