פתיחת עסק

מי לא חולם יום אחד על פתיחת עסק משלו? שהוא יישב במשרד ויראה כיצד החברה שלו מנוהלת, או שישב בחנות ויכיר כל לקוח שיכנס אליה. כל אחד חולם להיות בעל עסק משלו, להיות הבוס של עצמו ושל עוד כמה עובדים אשר סרים למרותו.

אך חלומות על פתיחת עסק אינם מספיקים, לצורך זה יש לדעת את כללי הענף, להיות בעל יכולת כלכלית מסוימת, ובעל תעוזה רבה. אך גם אחרי שהשגתם את כל זה, עדיין אתם צריכים עזרה.
אתם צריכים מישהו שיעמוד בשבילכם מול הבנקים, יעזור לכם מול הרשויות השונות, ובעיקר יעזור לכם להתהוות דרך כלכלית אשר תשמור על העסק חי ושלם. רואה חשבון מקצועי, יעשה זאת עבורכם.

פתיחת עסק אינה דבר קל ופשוט, היא מצריכה חשיבה לטווח קצר, יום יומית אשר תעזור לעסק לעמוד על הרגליים ויחד עם זאת חשיבה ארוכת טווח, לדעת לאן העסק יכול ללכת ולהתפתח.
אולי לכם יש את החלומות והרצונות שלכם לגבי העסק, אך למציאות יש כללים משלה.

במה יעזור לכם רואה חשבון לפתיחת עסק ?

רואה חשבון טוב יעזור לכם קודם, לפתוח תיק במס הכנסה. הוא יבחן כיצד אתם יכולים לקבל הטבות שונות, וממה אתם מקבלים פטור. לאחר מכן, הוא יבחן את האשראי בבנק. מאחר ועסק מתחיל צריך תזרים מזומנים על מנת לא לאבד את אמינותו ולהחזיק מעמד, לשם כך יתאים רואה החשבון את האשראי בבנק לצרכים שלכם. הדבר יעשה על ידי תכנון תוכניות מימון וחלופות ביטחוניות שונות. לא פעם תוכניות אלו, יכללו בתוכן הלוואות, והוא ידאג למצוא עבורכם הלוואות עם ריביות ועמלות נמוכות. כך יעזור לכם לחסוך בעלויות העסק החדש.
פתיחת עסק, מצריכה היכרות עם חוקי המס המתאימים לו, לשם כך יבחן רואה החשבון את ההתאמות בין העסק לחוקי המס השונים, הוא יעזור לכם לדעת מה הם הזכויות שלכם, ויכין לכם תוכנית עבודה שתתאים לזכויות ולהתאמות אלו.
רואה החשבון הוא זה שיהיה אחראי על כתיבת תלושי משכורת לעובדים, הוא יבחן יחד עמכם כמה עובדים יש להעסיק, כיצד לשכור אותם, באילו תנאים, והוא ידאג שלא תעברו על חוקי העבודה, ותוכלו להרוויח הן עובדים טובים ובהשקעה ראויה.

מהר מאוד תגלו, כבעלי עסק חדש, שיש לרו"ח תפקיד מאוד גדול בביסוס העסק ושמירתו. כבר בתחילת העבודה המשותפת שלכם, יבקש לדעת את הציפיות שלכם מן העסק, מה אתם מתכוונים שיהיה. זאת על מנת שהוא יוכל לדעת איזה תוכנית כלכלית להציע לכם, ולא פעם, כיצד להוריד אתכם אל קרקע המציאות.

חשוב שתדעו לתת לרואה חשבון שלכם לעבוד. מאחר והוא זה שאחראי על הצד הכלכלי בעסק שלכם, על השמירה של גבולות העסק מבחינה כספית, חשוב שתוכלו לתת בו אמון, ובכך לעזור לו לעזור לכם.
לכם כבעלי עסק שזה עתה נפתח, חשוב שלא יהיו דאגות יתר. לכם חשוב שהייצוג מול רשויות השונות יהיה מקצועי, יעיל ומהיר, שהתיקים הכספיים מנוהלים באופן אמין ויסודי, שהתחום הכספי של העסק מכוסה מכל כיוון ואין הפתעות שנובעות מחוסר סדר או תכנון לקוי.
בהמשך הדרך כאשר העסק יפרח וישגשג, תתחילו להכיר יותר לעומק את הכללים השונים, ותדעו כבר כיצד לחסוך בעצמכם וכיצד לעבוד נכון מבחינה כלכלית.
שתגיעו לשלב הזה, תזכרו שהייתם בעבר בשלב של הקמת עסק, ולא תדעו איך עברתם אותו, שכן זה השלב הקשה ביותר , וכעת כל העבודה היא לשמור על העסק חי, קיים ופורח.

תפריט נגישות

Call Now Button