רואה חשבון לעסקים

רואה חשבון לעסקים

כיום, כל חברה או עסק עצמאי רוכשים את מומחיותו של רואה חשבון וזאת על מנת להסדיר את עניין הכספים, לייצוג העסק למול הרשויות ולנהל את ענייני הכספים של העסק למול אותן רשויות מס במדינה. כמובן שיש לשים לב שרואה החשבון שבחרתם אכן מומחה ויותר חשוב מכך – אמין.

רואה חשבון טוב

תפקידו העיקרי של רואה החשבון הינו להעביר מדי חודש דו"ח רואה חשבון המדווח על הוצאות החברה ודיווחי הפסד ורווח לרשויות המס. רואה חשבון טוב לרוב יודע לתת את ההתראה בזמן הנכון לבעל החברה בנוגע להוצאות לא מוכרות, הפרת תקנות חוקיות העלולות להזיק לחברה, החזר מס וכו'.

משרדי רואה חשבון יודעים לייעץ ללקוח או לבעל העסק האם להקים חברה או חברה בע"מ או שמא עדיף להיות שכיר או עוסק פטור. ביכולתו של רואה חשבון טוב לייעץ בתחום העסקי כלכלי של העסק, להציע תוכניות עסקיות, תוכניות הבראה ושיוקם ולספק דו"חות ומאזנים.

איך נבחר רואה חשבון ?

עלינו לדעת שבחירת רואה חשבון אינה בחירה פשוטה. ברגע שאנו מעסיקים רואה חשבון אנו בעצם פורשים בפניו את כל הקלפים שלנו, המהלכים והסודות. על כן חשוב שנוכל לסמוך בעיניים עצומות על חוות דעת רואה חשבון ולחוש ביטחון ואמון בו.

אמון וביטחון – ממש כשם שאנחנו רוצים לחוש ביטחון ואמון בפרטנר שלנו כך נרצה לחוש בקרבת רואה החשבון שלנו. רואה חשבון צריך להיות אמין ונאמן כלפי הלקוח, בכל עת. יש צורך לדעת כי גם אם יגמרו היחסים המקצועיים בין הלקוח לבין רואה החשבון – הסודיות תשמר וכי קיימת משמעות גדולה לאמון הנרקם בין רואה החשבון לבין הלקוח. ואכן מציאת אדם אמין ומהימן איננה פשוטה כלל ועיקר אך היא קריטית וחיונית לכל עסק.

ייעוץ עסקי – רואה חשבון טוב ידע כיצד לייעץ ללקוח המתעתד לפתוח עסק חדש. לא כל רואה חשבון מגדיר עצמו כיועץ עסקי, אולם יש בידיו של רואה חשבון כלים חיוניים לניהול נכון של עסק. לתוכנית עסקית נודעת חשיבות גדולה הן בפתיחת עסק חדש והן כאשר מדובר בעסק ותיק. רואה חשבון טוב יוכל לעזור בשלביו הראשוניים של כל עסק כמו גם שיש ביכולתו לסייע בהבראה ושיקום עסקים ותיקים יותר.כאשר מדובר בפתיחת עסק חדש, רואה חשבון טוב ידע לתת את תשומת הלב הנכונה, את הסבלנות ואורך הרוח הכרוכים בליווי שלביו הראשונים של העסק.

מקצועיות – בנוסף, לאמון שמייצר רואה החשבון, למקצועיותו של רואה חשבון נודעת חשיבות גדולה לא פחות. הידע והכלים שעומדים לרשותו יכתיבו במידה רבה את הצלחת העסק. הידע שלו במיסים, ניהול חשבונות והתנהלות למול הרשויות יכתיב במידה רבה את הצלחת העסק.

אם כן, אנחנו רואים כי בחירת רואה חשבון צריכה להיות צעד שקול הנשען על בדיקת מהימנותו של הרואה חשבון, על מקצועיותו וגם על יכולתו לספק פתרונות יצירתיים למצבים שונים. היו זהירים ונבונים בבחירת רואה חשבון לעסק שלכם – שכן בידיו מרוכזים מידע רב ורגיש.

תפריט נגישות

Call Now Button